صنعت برق و الکترونیک

صنعت برق و الکترونیک

پلیمرها، یک ماده همه کاره هستند که می‌توانند برای برآوردن نیازهای خاص طراحی شوند و آنها را به یک ماده ایده‌آل برای استفاده در برنامه‌های الکترونیکی تبدیل می‌کند. پلیمرها در قطعات الکترونیکی مختلف مانند برد مدارها، اتصالات، عایق‌ها، خازن‌ها و بسیاری از قطعات دیگر استفاده می‌شوند.

پلیمرها به واسطه اینکه عایق بسیار خوبی در برابر جریان الکتریسیته هستند، کاربرد گسترده ای در صنعت برق و الکترونیک پیدا کرده اند و انواع رزین، ترموپلاستیک و ترموست ها در این بخش مصرف می شوند. ملموس ترین کاربری پلیمرها در بخش برق و الکترونیک انواع روکش سیم و کابلی است. پس از این بخش انواع جعبه فیوز، قاب تجهیزات الکترونیکی، سنسورها و … به کمک پلیمرها تولید می شوند PA، PVC، PE، PC، PBT، CR، Silicone، NBR/PVC، TPE  و انواع TPV در گروه پرمصرفترین پلیمرهای این بخش قرار دارند.

پلی آمید یک نوع پلیمر است که در صنعت برق و الکترونیک به عنوان یک ماده با ویژگی‌های مکانیکی بالا، مقاومت در برابر حرارت و خواص عایقی مناسب استفاده می‌شود. این ماده برای ساخت قطعات الکترونیکی، اتصالات الکتریکی، کابل‌ها و کانکتورها به کار می‌رود. همچنین، به دلیل مقاومت خوب در برابر حرارت و خواص عایقی مناسب، پلی آمید در ساخت قطعاتی که در شرایط دمایی بالا قرار دارند نیز استفاده می‌شود.

پی وی سی (PVC) در صنعت برق و الکترونیک به عنوان یک ماده پلیمری با ویژگی‌های عایق الکتریکی، مقاومت در برابر حرارت و مقاومت شیمیایی، انعطاف‌پذیری و سبکی استفاده می‌شود. PVC برای عایق‌کاری در سیستم‌های الکتریکی، ساخت قطعات الکترونیکی، سیم و کابل‌ها، عایق‌کاری در تجهیزات الکتریکی و همچنین برای ساخت قطعات مختلف الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل خواص عایقی، مقاومت در برابر حرارت و مقاومت شیمیایی، PVC یکی از مواد پرکاربرد در صنعت برق و الکترونیک می‌باشد.

پلی اتیلن (PE) در صنعت برق و الکترونیک به عنوان یک ماده پلیمری با ویژگی‌های عایق الکتریکی بالا و مقاومت در برابر حرارت و شوک الکتریکی استفاده می‌شود. این ماده برای عایق‌کاری در سیستم‌های الکتریکی، ساخت قطعات الکترونیکی و همچنین برای ساخت کابل‌ها و اتصالات الکتریکی استفاده می‌شود. به عنوان یک ماده پلیمری ارزان قیمت و خواص مکانیکی مناسب، PE نقش مهمی در تولید قطعات الکترونیکی و برقرسانی دارد.

پلی کربنات در صنعت برق و الکترونیک به عنوان یک ماده پلیمری با ویژگی‌های شفافیت، سختی و مقاومت در برابر ضربه استفاده می‌شود. این ماده برای ساخت قطعات الکترونیکی، صفحات مدار چاپی، پوشش‌های محافظ و قطعات نوری در دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، به دلیل خواص شفافیت و مقاومت در برابر ضربه، پلی کربنات برای ساخت صفحات نمایش LCD و LED نیز استفاده می‌شود.

PBT یک نوع پلیمر ترموپلاستیک است که در صنعت برق و الکترونیک به عنوان یک ماده با ویژگی‌های عایق الکتریکی بالا، مقاومت در برابر حرارت و خواص مکانیکی مناسب استفاده می‌شود. این ماده برای ساخت قطعات الکترونیکی، اتصالات الکتریکی، کانکتورها، پوشش‌های عایقی و قطعات مختلف در دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، به دلیل مقاومت خوب در برابر حرارت، PBT برای ساخت قطعاتی که در شرایط دمایی بالا عمل می‌کنند نیز مناسب استفاده می‌شود.

پلیمر CR یا Chloroprene Rubber در صنعت برق و الکترونیک به عنوان یک ماده با خواص عایقی، مقاومت در برابر حرارت و خواص مکانیکی مناسب استفاده می‌شود. این پلیمر برای ساخت کابل‌ها، اتصالات الکتریکی، عایق‌کاری در سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی، و همچنین برای ساخت قطعات مختلف در صنعت برق و الکترونیک استفاده می‌شود. به دلیل خواص عایقی و مقاومت در برابر شرایط محیطی مختلف، پلیمر CR یک انتخاب مناسب برای برنامه‌های الکترونیکی و برقی می‌باشد.

سیلیکون یکی از مواد کلیدی در صنعت برق و الکترونیک است و برای مصارف متعدد استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای سیلیکون در این صنایع می‌توان به ساخت ترانزیستورها، دیودها، مدارهای مجتمع الکترونیکی (ICs)، سنسورها و پنل‌های خورشیدی اشاره کرد. سیلیکون به عنوان یک نیمه‌رسانا با ویژگی‌های الکتریکی مناسب برای استفاده در ادوات الکترونیکی و برقی شناخته شده است و از آنجا که خواص حرارتی و مکانیکی مناسبی دارد، بسیار مناسب برای استفاده در محیط‌های صنعتی مختلف می‌باشد.

ترموپلاستیک الاستومرها در صنعت برق و الکترونیک به عنوان موادی با ویژگی‌های الاستومریک و خواص ترموپلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع مواد برای ساخت قطعات انعطاف‌پذیر و مقاوم در برابر ضربه، انفجار و شوک الکتریکی استفاده می‌شوند. ترموپلاستیک الاستومرها همچنین برای عایق‌کاری در سیستم‌های الکتریکی، ساخت قطعات الکترونیکی و همچنین در تولید کابل‌ها و اتصالات الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد به دلیل ترکیبی از ویژگی‌های الاستومریک و ترموپلاستیک، برای برقرسانی و انتقال انرژی الکتریکی نیز مناسب هستند.

ایمپکت مودی فایر برای روکش سیم­هایی که بر پایه پلی اتیلن و پی وی سی هستند مورد استفاده قرار می­گیرد. ایمپکت مودی فایر سبب نرمی محصول مخصوصا در دماهای پایین می­گردد. با افزودن ایمپکت مودی فایر کشسانی روکش سیم افزایش یافته و عمر استفاده طولانی تری دارد.

مستربچ­ها در صنعت برق و الکترونیک متناسب با پایه پلیمری در هر قطعه مورد استفاده قرار می­گیرد.

 

درباره ما

شرکت پُرسا صنعت پلیمر به عنوان تامین‌کننده و تولیدکننده مواد اولیه و افزودنی های پلیمری با بهره‌گیری از توان فنی و تخصصی و سال ها تجربه ی فعالان و تولیدکنندگان حوزه پایین دست پتروشیمی  با فراهم نمودن زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری، پیشرو در ارائه خدمات نوآورانه و دانش‌بنیان برای مشتریان تخصصی خود می‌باشد.

راه های ارتباطی

آدرس دفتر

ميدان هروي - خيابان وفامنش - ساختمان اداري شايان - طبقه سوم - واحد ١٤

شماره تلفن

021-22976310 | 021-22976340

09106625232 | 09106624232

ادرس ایمیل

info@polytiz.com

طراحی شده توسط فرادید