لیست محصولات

ترموپلاستیک الاستومر (TPE) چیست؟ و چه ویژگیهایی دارد؟ واژه ترموپلاستیک الاستومر (thermoplastic elastomer) را در نظر بگیرید. این واژه از سه بخش تشکیل شده‌است؛ بخش اول که همان کلمه ترمو (Tehrmo) است، به معنی گرما است؛ قسمت دوم این عبارت پلاستیک است و در نهایت بخش پایانی آن الاستومر (Elastomer) است که به نوعی خاصیت الاستیک یا نرم‌ و منعطف بودن اشاره دارد. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که «ترموپلاستیک الاستومر چیست»، چه انواعی دارد و ویژگی‌های اصلی آن چیست. در ادامه با ما همراه باشید.

ترموپلاستیک الاستومر چیست؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در تولید قطعات پلاستیکی در نظر گرفته می‌شود، مسئله انعطاف‌پذیری قطعه تولیدی است. در حدود چهار دهه قبل که اثری از TPE ها وجود نداشت، برای ایجاد خاصیت نرمی و انعطاف‌پذیری در قطعات تولیدی، به سراغ رابرها و PVC ها می‌رفتند. در خصوص PVC ها باید به این نکته اشاره کنیم که قیمت تمام‌شده بالای آنها موجب می‌شد تا تنها در تولید برخی قطعات خاص از آنها استفاده شود. همچنین استفاده از رابرها دو چالش جدی به همراه دارد؛‌ نخست آنکه فرآیند پختن یا حرارت دادن آنها کمی پیچیده است و مسئله دوم نیز عوارض زیست محیطی است که به دلیل قابل بازیافت نبودن رابرها به وجود می‌آید.

همین مسئله باعث شد تا محققان به دنبال جایگزین جدیدی برای تولید قطعات پلاستیکی منعطف باشند. به این ترتیب TPE ها تولید شدند و جایگاه ویژه‌ای در تولید محصولات پلیمری به خود اختصاص دادند. ویژگی بسیار مهمی که درباره این مواد قابل توجه است، دارا بودن همزمان خواص پلاستیک و لاستیک در این گونه مواد است. این باعث می‌شود که علاوه بر استحکام مناسب، از انعطاف‌پذیری بالایی نیز برخوردار باشند. در اصطلاح فارسی به TPE ها مواد گرمانرم گفته می‌شود. در مقابل مواد گرمانرم گروه دیگری از مواد وجود دارند که به نام گرماسخت مشهور هستند. تفاوت این دو نوع ماده در نوع پیوندهای فیزیکی تشکیل دهنده ساختار آنها است.

خصوصیات ترموپلاستیک الاستومرها

در خصوص الاستومرها باید به این نکته اشاره کنیم که در اثر قرار گرفتن در معرض حرارت، پیوندهای فیزیکی آنها دچار سستی نمی‌شود و در نتیجه این مواد نیز نرم نمی‌شوند. اما TPEها دارای خاصیت پلاستیک‌ها هستند و در اثر حرارت دیدن، نرم و منعطف می‌شوند. نکته مهم در خصوص این خاصیت آن است که در فرآیند تولید به روش اکستروژن یا تزریق پلاستیک،‌ کار برای تولید مواد با شکل‌ها و طرح‌های مختلف بسیار آسان‌تر می‌شود.

خاصیت ارتجاعی خوبی که ترموپلاستیک الاستومرها دارند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر یک تکه از این مواد را در دست بگیرید و شروع به کشیدن آنها کنید، این مواد افزایش طول می‌دهند و پس از رها کردن به حالت اولیه خود باز می‌گردند. البته این اتفاق تا زمانی رخ می‌دهد که در هنگام کشیدن نیرویی بالاتر از تنش تسلیم به آن وارد نکنید.

انواع ترموپلاستیک الاستومرها

TPE ها در دو دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند که عبارتند از: TPE سنتزی و TPE آلیاژی. در این قسمت لازم است تا به معرفی مختصری درباره این دو دسته بپردازیم.

TPE آلیاژی

آلیاژ اصطلاحا به ماده‌ای گفته می‌شود که از کنار هم قرار گرفتن مواد اولیه با درصد‌های مختلفی تشکیل می‌شود. ترموپلاستیک الاستومر آلیاژی به کمک برقرار کردن ارتباط بین نوعی ترموپلاستیک و پلیمر نرم مانند رابر تولید می‌شود. خاصیت انعطاف‌پذیری مورد نیاز TPE توسط ماده پلیمری (رابر) تامین می‌شود و همچنین ترموپلاستیک با ایجاد قوام در ساختار فیزیکی ماده نهایی، سطح شکل‌پذیری و قابلیت شرکت در فرآیندهای مختلف را در آن ماده ارتقا می‌دهد. واحدهای کامپاندر در بخش اکسترودرهای صنعتی وظیفه تولید این نوع مواد را بر عهده دارند. این دسته از ترموپلاستیک‌ها در دو دسته اولفینی (EDPM) و استایرنی دسته‌بندی می‌شوند.

TPE سنتزی

TPEهای صنعتی در اثر ترکیب یا سنتز تعدادی منومر سخت و نرم به وجود می‌آید. در واقع در TPEهای سنتزی نوعی پیوند شیمیایی بین مواد تشکیل دهنده برقرار می‌شود در حالی که در TPE آلیاژی به هیچ وجه این گونه نیست. هر یک از دو بخش منومر نرم و سخت نیز دارای دو خاصیت و نقش مجزا در ترکیب هستند؛ منومرهای نرم نقش ایجاد انعطاف‌پذیری در ماده را ایفا می‌کنند در حالی که منومرهای سخت وظیفه ایجاد قوام فیزیکی به منظور شکل‌پذیری مناسب مواد را بر عهده دارد. این گروه از ترموپلاستیک‌ها دارای زیرمجموعه‌هایی هستند که عبارتند از :

    1. SEBS و SBS (بخش لاستیکی از پلی بوتا دی ان و بخش پلاستیکی از پلی استایرن تشکیل می‌شود)
    2. TPS (Styrenic Block Copolymers)
    3. COPA (Thermoplastic Polyamides) – ترموپلاستیک پلی آمیدز
    4. TPU (Thermoplastic Polyurethane) – ترموپلاستیک پلی یورتان
    5. TPEE (Thermoplastic co-polyester) – ترموپلاستیک کو پلی استر

کاربرد ترموپلاستیک الاستومرها

صنعت خودروسازی به عنوان اصلی‌ترین مصرف‌کننده انواع ترموپلاستیک الاستومر به شمار می‌رود. بسیاری از بخش‌های مختلف داخلی و خارجی خودروها از جمله دور درب‌ها و دور کلاف شیشه درب‌های جانبی،‌ درپوش‌ها و ضربه‌گیرها از این مواد ساخته می‌شوند. همچنین برخی اجزای لوازم خانگی و پزشکی نیز به کمک TPEها تولید می‌شوند. در صنعتی بسته‌بندی مواد غذایی نیز به وفور از این نوع مواد استفاده می‌شود.

منبع: معین پلیمر

آخرین اخبـــار و مقـــالات جدیدتـرین مقـــالات با ما همیشه به روز باشید
آرشیو مقالات
در تولید لوله‌های پلاستیکی چه نوع کامپاندی استفاده میشود؟

با پیشرفت صنعت پتروشیمی، کاربرد مواد پلیمری در ساخت انواع لوله‌های پلاستیکی روز به روز بیشتر می‌شود؛ به گونه‌ای که در بسیاری از مصارف، لوله‌های پلاستیکی جای انواع مختلف لوله را گرفته است. تولید گسترده لوله‌های پلیمری و قابلیت نصب سریع و آسان آن‌ها و همچنین دوام بالا و ارزان بودن آن‌ها در مقایسه با لوله‌های دیگر، استفاده از لوله‌های پلاستیکی را در مصارف مختلف اجتناب‌ناپذیر کرده‌است.

معرفی TPV و ترموپلاستیک الاستومر ولکانیزه

TPV یکی از زیردسته‌های اصلی و پیشرفته‌تر ترموپلاستیک الاستومرها است. TPEها نسل نوینی از آلیاژهای پلیمری هستند . این آلیاژها خواص فیزیکی-مکانیکی مشابه رابرهای پخت‌شده را بدون نیاز به فرآیند پخت برآورده می‌کنند. این محصولات، دارای یک جز رابری و جز سخت پلاستیکی هستند که بخش نرم، وظیفه ایجاد انعطاف‌پذیری مطلوب، و بخش سخت، وظیفه ایجاد استحکام مناسب را در محصولات بر عهده دارند. برای دست‌یابی به خواص مکانیکی مطلوب‌تر مانند مانایی فشار کمتر فاز رابری، این آلیاژها پخت می‌شوند که به محصول حاصل، ترموپلاستیک الاستومر ولکانیزه (Thermoplastic Elastomer Vulcanize) می‌گویند. در این مقاله به بررسی TPV، ویژگی‌ها و کاربردهای آن می‌پردازیم.

پودر اپتیکال برایتنر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اپتیکال برایتنر (optical brightener) یا همان سفیدکننده نوری یک ماده شیمیایی با نام تجاری OB است. اپتیکال برایتنر یک سفیدکننده مقاوم در برابر حرارت و مواد شیمیایی است که باعث افزایش سفیدی می‌شود و رنگ‌های درخشان‌تری را ایجاد می‌کند. از این ماده برای از بین‌بردن رنگ زرد یک پلیمر و برای داشتن ظاهری سفیدتر استفاده می‌شود. این ماده را با نام‌های روشن‌کننده نوری، اپتیکال وایتنر، فلوئورسنت برایتنر، فلوئورسنت اپتیکال برایتنر نیز می‌شناسند. در ادامه این مقاله با اپتیکال برایتنر، ویژگی‌ها و کاربردهای آن آشنا می‌شوید و در آخر ضمن بیان برخی از نکات ایمنی در هنگام استفاده از این محصول، نگاهی به تجارت اپتیکال برایتنر در برخی از صنایع میاندازیم.

مستربچ سفید چه کاربردهایی دارد؟

کاربرد مستربچ سفید در صنایع مختلف بسیار گسترده است. عمده‌ترین کاربرد مستربچ سفید در صنایع تولید محصولات پلاستیکی است. علاوه بر این در صنایعی مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، صنایع خودروسازی، حمل و نقل و … نیز کاربرد دارد. مستربچ سفید در اثر ترکیب دو رنگدانه کلسیم کربنات و دی اکسید تیتانیم یا تیتان در یک بستری پلیمری تولید می‌شود. پلیمر پایه مورد استفاده در تولید مستربچ‌های سفید، در بیشتر موارد پلی‌اتیلن است. با افزایش درصد رنگدانه تیتان می‌توان میزان پوشش‌دهی محصول نهایی را ارتقا داد و رنگ سفید بهتری را بدست آورد. علاوه بر آن حضور دی اکسید تیتانیوم می‌تواند محصول نهایی تولیدی را در مقابل تغییرات اقلیمی و آب و هوایی مقاوم‌تر کند. همچنین مستربچ سفید در درجه‌های مختلفی تولید می‌شود. در هر یک از انواع تولیدی این ماده، درصد حضور دی اکسید تیتانیم بین ۳۰ تا ۷۵ درصد متفاوت است. در ادامه به بررسی کاربرد‌های مستربچ سفید در صنایع مختلف می‌پردازیم.

چگونگی تولید پلی پروپیلن مقاوم به ضربه

پلی پروپیلن یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین مواد پلیمری است که کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. پلی پروپیلن مقاوم به ضربه، یکی از انواع PP است که در کاربردهایی که جذب انرژی ضربه اهمیت داشته باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از محصولاتی که در زندگی روزمره با آنها مواجه می‌شویم، از پلی پروپیلن تولید می‌شوند. بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که پلی پروپیلن در حال حاضر به عنوان پر مصرف‌ترین ماده پلیمری در سطح دنیا به حساب می‌آید. همین مسئله باعث شده است که محققان به فکر راه‌های تقویت خواص این ماده پلیمری باشند. یکی از این خواص مورد نظر افزایش قابلیت مقاومت به ضربه در این ماده است. در ادامه بررسی خواهیم کرد که پلی پروپیلن مقاوم به ضربه چیست و چگونه تولید می‌شود.

در خرید مستربچ ها چه نکاتی مهم هستند؟

امروزه محصولات و فرآورده‌های پلاستیکی، از کاربردهای زیادی در زندگی روزمره مردم برخوردار هستند. همانطور که ما با نگاه کردن به محیط زندگی خود می‌بینیم که منابع عظیمی از محصولات پلاستیکی و پلیمری اطراف ما را فرا گرفته است؛ همانگونه که می‌بینیم و می‌دانیم که مصرف نکردن از محصولات پلاستیکی به امری اجتناب‌ناپذیر در بخش‌های مختلف زندگی‌مان تبدیل شده است. یکی از همین محصولات که به وفور در تولید انواع محصولات پلاستیکی کاربرد دارد، مستربچ است.

مستربچ افزودنی چیست چه کاربردهایی دارد؟

مستربچ افزودنی جز مواد اولیه پرکاربردی هستند که در ساخت انواع محصولات پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از تولیدکنندگان برای بالا بردن کیفیت تولید، سرعت بخشیدن به فرایند کارشان و همچنین ماندگارتر کردن محصولشان از این مستربچ افزودنی‌ استفاده می‌کنند. با افزودن مستربچ افزودنی به مواد اولیه تولیدکنندگان می‌توانند به خواص دلخواه محصولشان دست پیدا کنند. مستربچ، پودر رنگ (پیگمنت) یا مواد شیمیایی‌ است که یا به منظور تولید رنگ، یا بهبود خواص و یا کمتر کردن قیمت تمام شده به پلیمر اضافه می‌گردد. مستربچ افزودنی از سه جزء پایه پلیمری، مواد شیمیایی افزودنی و عامل سازگارکننده‌ی فعال به عنوان پخش­ کننده آن تشکیل شده است. در تصویر 1 استفاده و کاربرد مستربچ آورده شده است.

کاربردهای کامپاند پلی اتیلن

کامپاند پلی اتیلن از رایج‌ترین پلیمرها در خانواده پلاستیک‌ها است که امروزه 30 درصد از کل مواد پلاستیکی را تشکیل می‌دهد. پلیمر پلی اتیلن سنتز شیمیایی پلی اتیلن می‌باشد که ترکیب نفت خام و گازهای طبیعی علت تشکیل این نوع پلیمراست. از پرمصرف‌ترین کامپاندهای پلیمری گرمانرم برای قطعات و اجزا، کامپاند پلی اتیلن است که در برابر ضربه بسیار مقاوم بوده و ضریب اصطکاک کمی دارد ,و همچنین از خواص الکتریکی خوبی برخوردار است و مهم‌تر از همه نکات گفته شده کامپاند پلی اتیلن سبک وزن است. از ویژگی‌های بارز کامپاند پلی اتیلن قابلیت ذوب شدن در هنگام قالب‌گیری است.

نظـــر خـــود را ثـــبت کنیـــد اعتماد با یک خرید حرفه ای