لیست محصولات
روش ترموفرمینگ و کاربرد آن

روش ترموفرمینگ و کاربرد آن تولید محصولات پلاستیکی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که هرکدام از آن‌ها مزایا و معایب خود را دارند. یکی از روش‌های قدیمی تولید محصول پلاستیکی، روش ترموفرمینگ است که در این روش با اعمال حرارت بر ورقه‌های پلاستیکی و استفاده از قالب، می‌توان محصول مورد نظر را تولید کرد. این روش به فرآیند پیچیده نیاز ندارد و برمبنای تغییرات شیمیایی انجام نمی‌شود. برای آشنایی بیشتر با روش ترموفرمینگ و مزایا آن، با ما همراه باشید که در ادامه به بررسی کامل آن می‌پردازیم.

فرآیند ترموفرمینگ

نام این فرآیند از دو بخش ترمو (Thermo) و فرمینگ (Forming) تشکیل شده است. کلمه فرمینگ به معنا شکل دهی است و ترمو معنای حرارت را می‌رساند. در این فرآیند ابتدا ورقه‌های پلاستیکی از پیش آماده، وارد کوره می‌شوند تا ذوب شوند. سپس با استفاده از فشار و خلاء، قالب گیری می‌شوند و امکان شکل گیری مواد اولیه فراهم می‌شود. بعد از خروج قطعه از قالب، ضایعات آن جداسازی می‌شود تا محصول نهایی حاضر شود. ضایعات حاصل از این فرآیند زیاد نیست و می‌توان دوباره آن را بازیافت کرد و مورد استفاده قرار داد. ترموفرمینگ از روش‌های باکیفیت است که دقت زیادی برای تولید محصول دارد. این روش به حالت‌های مختلفی انجام می‌شود که شما می‌توانید وابسته به محصول تولیدی، از یکی از آن روش‌ها استفاده کنید.

انواع روش ترموفرمینگ

ترموفرمینگ به روش‌های گوناگون قابل انجام است که هر کدام از آن‌ها شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارند. بهتر است با درنظر گرفتن محصول تولیدی خود، روش مناسب را انتخاب کنید.

وکیوم ترموفرمینگ (Vacuum Thermoforming)

این روش یکی از روش‌های ساده در فرآیند ترموفرمینگ است. در این روش ورق پلاستیکی که از پیش گرم شده است با استفاده از فشار منفی و مکش هوا از طریق سوراخ‌هایی که روی قالب سرد وجود دارد، بر روی آن قرار می‌گیرد. سرد بودن قالب باعث می‌شود که ورق پلاستیکی هم سرد شده و به شکل قالب درآید. در وکیوم ترموفرمینگ اندازه و محل قرار گیری سوراخ از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که سوراخ ایجاد شده نامناسب باشد، می‌تواند باعث نفوذ پلاستیک به قالب یا ایجاد سوراخ در محصول نهایی شود.

ترموفرمینگ تحت فشار (Pressure Thermoforming)

در این روش ترموفرمینگ برای ورود ورقه پلاستیکی به قالب، از فشار هوا روی سطح آزاد استفاده می‌شود. در این حالت هم، از سوراخ روی قالب استفاده می‌شود تا هوای بین ورق پلاستیکی و قالب آزاد شود. روش ترموفرمینگ تحت فشار با سرعت بالاتری انجام می‌شود. زیرا نیروی شکل دهی آن بالا است و ورق در دمای پایین تری شکل می‌پذیرد. این روش ترموفرمینگ یکی از روش‌های مناسب برای شکل دهی ورق پلاستیکی با ضخامت بالا است.

ترموفرمینگ مکانیکی (Mechanical Thermoforming)

این روش از دقت بالایی برخوردار است و باعث شکل گیری دقیق‌تر دو طرف قطعه می‌شود. برای ترموفرمینگ در این حالت، ورق پلاستیکی با نیرو تماسی مستقیم در قالب قرار گرفته و شکل می‌گیرد. برای ترموفرمینگ به روش مکانیکی به حفره قالب و مغزی نیاز است. مغزی قالب، ورق پلاستیکی را به داخل حفره هدایت می‌کند و شکل مورد نظر ایجاد می‌شود. به علت دقت بالا در این روش ترموفرمینگ، جزئیات قطعه بهتر رعایت می‌شود و محصول از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود. در کنار تمام مزایایی که به آن اشاره شد باید به این مسئله هم اشاره شود که این روش ترموفرمینگ به دلیل استفاده از دو قسمت مغزی و حفره قالب، هزینه بالایی دارد.

کاربرد روش ترموفرمینگ

روش ترموفرمینگ برای شکل دهی به محصولات پلاستیکی صنایع مختلف کاربرد دارد که هر کدام از این صنایع از فرآیند مشابه استفاده می‌کنند و تنها تفاوت میان آن‌ها، استفاده از مواد اولیه و قالب‌های مختص به محصولات خود هست. کاربرد‌های روش ترموفرمینگ به شرح زیر شناخته می‌شوند.

ظروف یکبار مصرف: ظروف یکبار مصرف از تنوع بالایی برخوردار است که برای تولید هر کدام از آن‌ها از حالت‌های مختلفی استفاده می‌شود.

بسته بندی مواد غذایی: برای مواد غذایی با ابعاد مختلف، از ظروف بسته بندی متفاوتی استفاده می‌شود که برای تولید هر کدام از آن‌ها به روش ترموفرمینگ، قالب‌ها متفاوت هستند.

قالب سه بعدی: با استفاده از روش ترموفرمینگ می‌توان قالب سه بعدی در ابعاد و رنگ‌های مختلف، تهیه کرد که کاربردهای گسترده‌ای دارند.

بسته بندی مواد دارویی: برای تولید بسته بندی دارو به روش ترموفرمینگ، از قالب‌های حباب دار استفاده می‌شود که سبک متفاوتی از تولیدات قبلی است.

به طور کلی با استفاده از روش ترموفرمینگ می‌توان گستره وسیعی از محصولات پلاستیکی مثل لوازم آشپزخانه، لاینر یخچال، استخرهای بازی کودکان، اسباب بازی و... را تولید کرد.

مزایا فرآیند ترموفرمینگ

فرآیند ترموفرمینگ از روش‌های آسان و دقیق برای تولید محصولات پلاستیکی است که مزایا زیادی دارد. به همین دلیل در بسیاری از صنایع برای تولید محصولات از این روش استفاده می‌شود. مزایا فرآیند ترموفرمینگ عبارتند از:

  • هزینه پایین لوازم جانبی
  • ظرفیت تولید مناسب حدود 14000 عدد در ساعت
  • قابلیت بازیافت ضایعات آن
  • مصرف کم انرژی
  • قیمت پایین ساخت قالب
  • صرف زمان اندک برای ساخت قالب جدید
  • مناسب برای تولید انواع محصولات پلاستیکی
  • صرفه اقتصادی مناسب برای تولیدات در حجم کم

شما می‌توانید با استفاده از این روش، شاهد تولیداتی باکیفیت بالا باشید. انرژی مصرفی این فرآیند پایین است و به تجهیزات پیچیده نیاز ندارد. بنابراین نیازی به صرف هزینه زیاد برای تهیه لوازم جانبی نیست.

جمع بندی

روش ترموفرمینگ یکی از روش‌های ساده و آسان برای تولید محصولات پلاستیکی است که به تجهیزات پیچیده نیاز ندارد. این فرآیند به حالت‌های مختلفی انجام می‌شود که به بررسی آن‌ها پرداختیم. بهتر است برای تولید محصولات خود با انواع روش‌ ترموفرمینگ و مزایا آن به صورت کامل آشنا شوید، سپس از یکی از آن‌ها کمک بگیرید. ترموفرمینگ از روش‌های مقرون به صرفه در تولید محصولات پلاستیکی است که بازدهی خوبی دارد. بنابراین می‌توانید آن را از روش‌های مناسب برای تولید محصولات پلاستیکی بدانید.

 

آخرین اخبـــار و مقـــالات جدیدتـرین مقـــالات با ما همیشه به روز باشید
آرشیو مقالات
چرا از ورق پلی کربنات در ساخت گلخانه ها استفاده می کنند؟

ورق پلی کربنات در صنعت پلاستیک یکی از پرکاربردترین مواد موجود در بازار است. پلی کربنات که برای همه چیز از تجهیزات پزشکی گرفته تا فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بیشتر به دلیل مزیت‌های بی‌شمارش در ساخت پوشش گلخانه در میان مشتریان محبوب است. این متریال که به صورت ورق تک جداره پلی کربنات، ورق دوجداره پلی کربنات و سایر موارد به فروش می‌رسد، گزینه مقرون به صرفه و بسیار خوبی برای ساخت گلخانه ها است.

روش ترموفرمینگ و کاربرد آن

تولید محصولات پلاستیکی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که هرکدام از آن‌ها مزایا و معایب خود را دارند. یکی از روش‌های قدیمی تولید محصول پلاستیکی، روش ترموفرمینگ است که در این روش با اعمال حرارت بر ورقه‌های پلاستیکی و استفاده از قالب، می‌توان محصول مورد نظر را تولید کرد. این روش به فرآیند پیچیده نیاز ندارد و برمبنای تغییرات شیمیایی انجام نمی‌شود. برای آشنایی بیشتر با روش ترموفرمینگ و مزایا آن، با ما همراه باشید که در ادامه به بررسی کامل آن می‌پردازیم.

روش سریع شناسایی پلاستیک‌ها با کمک تست شعله

یکی از اقدامات مهم برای کنترل و جمع آوری ضایعات پلاستیک و بازیافت آن، شناسایی نوع پلیمر پلاستیک‌ها است. روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که تست شعله یکی از روش‌های سریع برای کسب اطلاعات و بررسی‌های لازم است. در این آزمایش با تشکیل شعله به رنگ‌های مختلف، می‌توان نوع پلیمر را شناسایی کرده و آن‌ها را تفکیک کنند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با این روش شناسایی پلاستیک آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

پلی استایرن چیست و چه خواص و کاربردی دارد؟

پلی استایرن یک زنجیره بزرگ شیمیایی است که کاربردهای بسیاری دارد. این ماده شیمیایی در دسته فنیل‌ها قرار می‌گیرد که این زنجیره در صنایع پتروشیمی دارای اهمیت ویژه‌ای است. در میان مواد و ترکیبات شیمیایی، پلی استایرن از جمله بلندترین زنجیره‌های کربنی محسوب می‌شود. در ساختار این ماده، دو عنصر هیدروژن و کربن وجود دارد.

کاربرد و معرفی انواع رزین اپوکسی

به طور کلی برای تعریف رزین اپوکسی می‌توان آن را قسمتی از گروه رزین‌های دو جزئی که شامل «پایه رزینی» و «هاردنر» است، معرفی نمود. در این تعریف کاربرد رزین اپوکسی به ترکیب نسبت معین این دو ماده جهت ساخت انواع قالب و قاب اشاره دارد. رزین‌های اپوکسی معمولا به صورت دو جزئی و با ترکیب پایه رزینی و هاردنر مورد استفاده قرار می‌گیرند. ولی رزین‌های اپوکسی تک جزیی و سه جزیی نیز موجود هستند که کاربردهای متفاوتی دارند. برای آشنایی بیشتر با انواع رزین اپوکسی و کاربردهای آن با ما همراه باشید.

پلی‌‌کربنات؛ معرفی، انواع، کاربردها و مزایا

به احتمال زیاد امروزه شما هم از محصولی که در آن پلی‌کربنات استفاده شده باشد، استفاده کرده‌اید، حتی اگر متوجه آن نشده باشد. این مواد تقریباً در همه جا وجود دارند‌‌‌‌. از عینک‌های طبی که هر روزه استفاده می‎‌کنیم تا دستگاه‌های پزشکی یا قطعات خودرو، وسایل روشنایی، دی‌وی‌دی و بلو-ری پلی‌کربنات‌ها کاربرد دارند. این ماده در صنایع متنوع کاربردهای متعددی دارد. صنایعی مثل: ساخت و ساز، پزشکی، محصولات مصرفی و الکترونیک و... در این مقاله به بررسی کربنات کلسیم می‌پردازیم.

کدهای بازیافت مواد پلاستیک چیست؟

انواع محصولات پلاستیکی که هر روزه در منزل یا سر کار از آن‌ها استفاده می‌کنیم سه حالت کلی دارند. دسته اول وسایلی هستند که به طور کامل مورد بازیافت قرار می‌گیرند، در حالت دوم، درصدی از آن‌ها بازیافت می‌شود و دسته سوم نیز غیر قابل بازیافت هستند. در این مقاله در مورد پلاستیک‌های غیر قابل بازیافت هیچ گونه بحثی نخواهد شد و تنها به بررسی میزان بازیافت مواد پلاستیک که با کد بازیافت شناسایی می‌شوند؛ پرداخته می‌شود. پس توصیه می‌شود تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا به طور کامل با کد بازیافت پلاستیک آشنا شوید.

راهای افزایش ظرفیت تولید دستگاه گرانول ساز

دستگاه گرانول ساز یکی از پرکاربردترین تجهیزات در زمینه تولیدات مواد ترموپلاست و محصولات پلاستیکی قابل بازیافت است. از مهم‌ترین کاربردهای این دستگاه، اکسترود کردن پلاستیک و دیگر ذرات است که اصطلاحاً به آن دستگاه اکسترودر نیز می‌گویند. این دستگاه در ساخت انواع گرانول‌های بازیافتی و غیربازیافتی کاربرد فراوان دارد. دستگاه مذکور همچنین دارای ظرفیت‌های نامحدود تولید، در انواع گرانول، تحت شرایط خاص است. در این مقاله به بررسی راه‌های افزایش ظرفیت تولید دستگاه گرانول ساز پرداخته خواهد شد. ابتدا قبل از بررسی این راه‌ها، لازم است با این دستگاه و طرز کارکرد آن بیشتر آشنا شوید.

نظـــر خـــود را ثـــبت کنیـــد اعتماد با یک خرید حرفه ای
پلی تیز
چه طور می تونم کمکتون کنم؟