لیست محصولات
نکات مهم قبل از خرید گرانول

نکات مهم قبل از خرید گرانول گرانول، شکلی از مواد پلیمری است که به عنوان یک ماده اولیه جهت تولید انواع محصولات پلاستیکی با روش‌های گوناگون به کار می‌رود. در این مقاله از پلی تیز، با نکات پر اهمیت قبل از خرید گرانول آشنا می‌شوید.

به طور عمده پلاستیک یکی از اساسی‌ترین مواد اولیه صنعتی است که جهت تولید بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی برای تولید مواد اولیه پلاستیک از ماده‌ای پلیمری به نام گرانول استفاده می‌شود. کیفیت گرانول مورد استفاده تاثیر عمده‌ای بر روی تولید محصولات مرغوب دارد. بنابراین آشنایی با نکات خرید گرانول به شما کمک می‌کند تا در نهایت بتوانید یک محصول با کیفیت را عرضه کنید.

با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله تصمیم گرفتیم به بررسی موارد مهم در خرید گرانول بپردازیم. خوشحال می‌شویم ما را همراهی کنید.

نکات مهم خرید گرانول

همان‌طور که گفته شد، گرانول پلیمری، به عنوان مواد اولیه جهت تولید انواع مواد پلاستیکی به شمار می‌آید. بر این اساس در صورت افزایش مصرف مواد پلاستیکی، بازار برای تولیدکنندگان این حوزه رونق پیدا می‌کند. بنابراین خرید گرانول مناسب برای این تولیدکنندگان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود. در واقع یک تولیدکننده با تجربه می‌تواند با خرید یک گرانول مناسب تا حد زیادی در خرید خود صرفه‌جویی کند. از طرفی اگر برای تولید محصولات پلاستيکی از گرانول مرغوب استفاده نشود، تا حد زیادی میزان هزینه مصرفی به هدر خواهد رفت. در ادامه به معرفی مهم‌ترین نکات خرید گرانول می‌پردازیم.

توجه به نوع محصول تولیدی

با توجه به تنوع گرانول‌های موجود در بازار از نظر رنگ و دانه بندی‌های مختلف، نیاز است برای تهیه هر محصول از گرانول مناسب کاربرد موردنظر استفاده کرد. شما نمی‌توانید برای تهیه قطعات و تجهیزات پزشکی از همان گرانولی که برای تولید اسباب‌بازی‌ و قطعات خودرو استفاده میکنید، به کار ببرید. بنابراین برای آگاهی از نکات مهم خرید گرانول، باید در مورد انواع گرانول‌های مختلف اطلاعات لازم را کسب کرد. برای تولید انبوه محصولات مختلف بهتر است از کارشناسان خبره در این حوزه کمک گرفت.

در نظر گرفتن ویژگی های ظاهری گرانول

از موارد مهم در خرید گرانول، توجه به ظاهر آن است. برای تشخیص گرانول با کیفیت باید دقت کنید که رنگ آن‌ها شفاف باشد. دانه‌های گرانول تازه تولید شده، صاف و یکنواخت است. سطح بیرونی آن‌ها نیز دارای ترک خوردگی و سوراخ‌های کمتری است. با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها می‌توانید خرید با کیفیت‌تری داشته باشید و در نهایت محصول بهتری تولید کنید.

استفاده از افزودنی های مناسب گرانول

برای افزایش کیفیت مواد تولیدی، از مواد افزودنی مختلفی استفاده می‌شود. پایدار کننده‌ها نمونه‌ای از این افزودنی‌ها هستند که با هدف جلوگیری از خراب شدن گرانول به آن می‌افزایند. پایدار کننده‌ها با توجه به خاصیتی که دارند، مانع از چسبیدن دانه‌ها به سطح داخلی اکسترودر می‌شوند.

یکی دیگر از انواع این افزودنی‌ها، نرم‌کننده‌ها هستند. این نوع افزودنی خاصیت انعطاف‌پذیری بیشتری به مواد اولیه جهت تولید قطعات مختلف می‌دهد. در نتیجه مانع از شکستن گرانول‌ها تحت فشار زیاد می‌شود. با توجه به این مطلب یکی دیگر از نکات خرید گرانول که باید به آن توجه داشت استفاده از افزودنی‌های مناسب با نوع گرانول است.

توجه به کیفیت و درجه بندی گرانول

به طور کلی گرانول‌هایی که در ایران تولید می‌شوند، به دو دسته آن‌گرید و آفگرید تقسیم می‌شوند. گرانول‌های آفرید به گروهی اطلاق می‌شود که ویژگی‌ها و خواص ظاهری، فیزیکی و مکانیکی گرانول‌ها طبق استانداردهای پتروشیمی نیست. این دسته از گرانول‌ها، خود از نظر کیفیت، در سه گروه متفاوت دسته‌بندی می‌شوند. هرچه درجه گرانول پایین‌تر باشد، کیفیت کمتری دارد و تولید آن‌ها از استانداردهای پتروشیمی فاصله گرفته است. در نتیجه قیمت پایین‌تری خواهد داشت.

در مقابل تمام خواص گرانول آن‌گرید، مطابق با استانداردهای ذکر شده است. این دسته از گرانول دارای بالاترین درجه کیفی مواد اولیه خواهد بود. دقت داشته باشید یکی از مهم‌ترین نکات خرید گرانول توجه به درجه‌بندی و کیفیت آن از نظر استحکام، انعطاف و دوام است.

انتخاب تولیدکننده معتبر بر اساس استانداردهای مناسب

یکی دیگر از موارد مهم در خرید گرانول، خرید از تولیدکنندگان معتبر است که مواد اولیه خود را با در نظر استانداردهای بالا تولید کنند. هرچه کیفیت مواد بازیافتی بالاتر و درجه خلوص استانداردی داشته باشند، محصول نهایی کیفیت بهتری خواهد داشت. در مقابل قرار گرفتن طولانی مدت مواد اولیه در معرض نور خورشید باعث پایین آمدن کیفیت آن خواهد شد.

از طرفی مراحل تولید گرانول از قبیل شست‌وشو، خرد کردن پلاستیک، ذوب کردن و گرانول سازی باید طبق استانداردهای لازم و بدون هیچ‌گونه آلودگی انجام شود. در واقع در چنین شرایطی خواص مواد اولیه برای مرحله بعدی تولید محصول حفظ خواهد شد.

قیمت گرانول

با توجه به این که قیمت گرانول به عنوان مواد اولیه پلیمری، تا حد زیادی به قیمت ارز و نوسانات بورس بستگی دارد، قیمت ثابتی برای آن نمی‌توان در نظر گرفت. در واقع به دلیل نوسانات ارز در این روزها، قیمت این محصول نیز به صورت روزانه تغییر می‌کند.

قیمت روزانه گرانول بر اساس قیمت در بورس کالا و میزان عرضه پتروشیمی اعلام می‌شود. از طرفی به دلیل رقابتی که بین خریداران وجود دارد، ممکن است در طول روز چندین بار قیمت تغییر کند. در این صورت بهتر است برای اين که در انتخاب قیمت گرانول اولیه جهت تولید محصولات دچار تردید نشوید که کدام قیمت منصفانه است، با فروشندگان مختلفی مشورت کنید.

در واقع یکی دیگر از نکات خرید گرانول این است که قبل از انجام خرید خود با شرکت‌های مختلف تولیدی در این حوزه مشورت کنید و از انواع مختلف این مواد اولیه،۰ استعلام قیمت بگیرید. در این صورت با  مقایسه قیمت‌ها و انتخاب بهترین قیمت با شرایط فروش مناسب می‌توانید یک خرید مطمئن انجام دهید.

جمع بندی

این روزها با توجه به نیاز مردم، تولیدات انواع پلاستیک و قطعات مختلف خودرو گسترش پیدا کرده است. با توجه به این که مواد اولیه تولید این پلاستیک‌ها از نوع مواد پلیمری مانند گرانول است؛ خرید گرانول مناسب از حساسیت بالایی برخوردار است.

تولیدکنندگان باید برای حفظ کیفیت محصولات خود از گرانول و مواد اولیه مرغوب و مناسبی استفاده کنند. از موارد مهم در خرید گرانول، انتخاب مواد از تولیدکنندگان و برندهای معتبر است. در نظر گرفتن نوع محصول و انتخاب گرانول مطابق آن، از موارد دیگری است که در خرید گرانول مناسب مؤثر است. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله تصمیم گرفتیم به بررسی نکات خرید گرانول بپردازیم. 

آخرین اخبـــار و مقـــالات جدیدتـرین مقـــالات با ما همیشه به روز باشید
آرشیو مقالات
کاربرد پلیمر در تجهیزات پزشکی

پلیمرهای شیمیایی در صنایع گوناگون زیادی کاربرد دارند. از این میان کاربرد پلیمر در صنایع پزشکی، امری مهم و غیرقابل چشم پوشی است. با پیشرفت علم پزشکی، کاربرد پلیمرهای شیمیایی در ساخت تجهیزات پزشکی مانند اعضای مصنوعی بدن روز به روز در حال افزایش است. ازاین رو در این مقاله به توضیح کاربرد پلیمر در تجهیزات پزشکی پرداختیم. همچنین در ادامه به ویژگی و خواص پلیمرهای مورد استفاده در پزشکی نیز اشاره‌ای مختصر شده است. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا در مورد کاربرد پلیمر در پزشکی بیشتر بدانید

پلی اتیلن؛ معرفی، تاریخچه، انواع و کاربردهای آن

یکی از پلیمرهای محبوب در صنعت پلاستیک، پلی اتیلن است. این پلیمر با ویژگی‌های مختلف و غیر سمی بودن، نقش گسترده‌ای در صنعت بسته بندی مواد غذایی دارد. پلیمر پلی اتیلن نوعی ترموپلاستیک است که در انواع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر کدام از انواع آن، ویژگی‌های خاص خود را دارند و برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شوند. ما در ادامه این مقاله به بررسی مدل‌های مختلف پلی اتیلن و جنبه‌های دیگر آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

پلی پروپیلن چیست و چه کاربردی دارد؟

پلیمرهای مختلفی در صنعت محصولات پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد که یک از نمونه‌های پرمصرف آن، ترموپلاستیک پلی پروپیلن است. این پلیمر به دلیل هزینه تولید پایین‌تر در کنار ویژگی‌هایی چون مقاومت بالا، انعطاف پذیری، وزن سبک و... طرفداران بسیاری یافته است و در صنایع مختلفی کاربرد دارد. کاربرد مختلف پلیمر PP باعث شده است که آن را در انواع مختلفی وارد بازار کنند تا صنایع با توجه به نیاز خود نمونه مناسب را تهیه کنند. ما در ادامه این مقاله به بررسی کامل این پلیمر می‌پردازیم.

روش‌های تولید گرانول

گسترش صنعت پلاستیک باعث شده است که مواد اولیه آن اهمیت زیادی پیدا کنند. معمولا مواد اولیه پلاستیک به دو صورت گرانول و پودری به فروش می‌رسد. گرانول‌ها همان پلیمر‌ها هستند که به صورت دانه کوچک، مورد استفاده قرار می‌گیرند. پلیمر‌های گرانولی می‌توانند به دو صورت کیفیت بالا و مواد بازیافتی باشند که هر کدام از آن‌ها کاربرد مخصوص به خود را دارند. ما در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر گرانول و روش‌های تولید آن می‌پردازیم، پس همراه ما باشید.

پیگمنت چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر به محیط اطراف خود بنگرید، ترکیبی از رنگ‌های زیبا و دلنشین را در قالب‌های طبیعی و مصنوعی خواهید دید. رنگ‌های طبیعی از دل طبیعت و گیاهان گرفته می‌شود. در حالی که رنگ‌های مصنوعی در آزمایشگاه‌ها، با فراهم کردن مواد اولیه و امکانات لازم ساخته می‌شود. یکی از این رنگ‌ها پیگمنت است که به صورت پودرهای نامحلول در آب و روغن است و به مایع رنگ اصلی اضافه می‌شود. در این مقاله به موضوع پیگمنت رنگ، انواع پیگمنت، ویژگی و کاربردهای آن پرداخته می‌شود.

اکسترودر چیست؟

امروزه با گسترش علم نانو و تکنولوژی، استفاده از محصولات لاستیکی و پلاستیکی رواج بیشتری پیدا کرده است. از این‌ رو نیاز به تجهیزات و ابزار تولید این‌گونه مواد نیز بیشتر شده است. دستگاه اکسترودر یکی از دستگاه‌های تولید کننده مواد ترموپلاست است. این دستگاه علاوه بر تولید قطعات پلاستیکی، قادر به بازیافت ضایعات پلاستیکی نیز می‌باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی دستگاه اکسترودر بپردازیم. اگر دوست دارید بدانید اکسترودر چیست و چه ویژگی‌ها و کاربردهایی دارد تا پایان مقاله همراه ما باشید.

معرفی انواع پلاستیک

همه ما با کاربرد پلاستیک در زندگی روزمره مان آشنا هستیم. پلاستیک ممکن است سخت یا نرم، شفاف یا مات باشد. می تواند شبیه چوب یا ابریشم بنظربرسد. در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰۰ نوع پلاستیک مختلف وجود دارد.ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع پلاستیک مهم و پرکاربرد آشنا کنیم پس همراه ما باشید.

انواع افزودنی رنگ

رنگ‌های به‌کار رفته در عناصر موجود در طبیعت و محیط پیرامون، الهام بخش زیبایی و هنر برتر هستند. این رنگ‌ها برای ماندگاری و تأثیرگذاری بیشتر، نیاز به افزودنی‌ رنگ دارند. نقش افزودنی‌ در تولید رنگ، به عنوان پشتوانه تولیدات انواع رنگ، بسیار مهم و ضروری است. در این مقاله سعی بر آن شده است تا شما را با انواع افزودنی رنگ و چگونگی کاربرد آن‌ها بیشتر آشنا کنیم.

نظـــر خـــود را ثـــبت کنیـــد اعتماد با یک خرید حرفه ای